پرینتر چه زمانی نیاز به سرویس دارد ؟

پرینتر مانند تمامی تجهیزات الکترونیکی، پس از استفاده زیاد نیاز به سرویس دارد. به طور مثال پرینتر شما مانند اوایل چاپ با کیفیت ارائه نمی‌دهد، یا اینکه کندتر کار می کند. به همین دلیل باید به صورت دوره ای بدون اینکه مشکل خاصی برای دستگاهتان پیش بیاید و یا کلا از کار افتاده شود، باید پرینتر سرویس شود.

سرویس یا تعمیرات پرینتر یا چه تاثیری دارد؟

در سرویس یا تعمیرات پرینتر ، تمام قطعات پرینتر ، اتصالات آن، میزان تونر و کارتریج آن بررسی و چک می شوند، اگر مشکلی در دستگاه شما وجود داشته باشد، تعمیرکار پرینتر این مورد را به شما اطلاع خواهد داد و در صورت تمایل تعمیر پرینتر و یا تعویض قطعات آن انجام خواهد شد.

سرویس و تعمیرات پرینتر در مشهد به خصوص در مورد شرکت ها یا سازمان‌هایی که چندین پرینتر دارند بسیار مفید است، با یکبار اعزام تعمیرکار پرینتر به محل شما، تمامی دستگاه ها یکبار بررسی و سرویس می شوند. در صورتی که هر یک از علایم زیر را دیدید، چاپگر شما نیاز به سرویس دوره ای دارد، این نشانه ها را جدی بگیرید:

 • مشکل روشن شدن پرینتر .
 • مشکل چاپ نگرفتن پرینتر.
 • کد خطا در پرینتر.
 • ضعیف پرینت گرفتن یا کم رنگ بودن.
 • پرینتر واضح پرینت نمیگیرد.
 • نقطه های سیاه یا خطوط سیاه در پرینت می باشد.
 • پرینتر کاغذ جمع می کند یا کاغذ گیر می کند.

آغاز کار پرینترها از کجا شروع شد ؟

با اشاره به محاسبات ، چاپگرها وسیله ای جانبی هستند که به طور معمول تصاویر متن ، گرافیک و غیره را روی کاغذ تولید می کنند. اگرچه بسیاری از دستگاه ها به عنوان “َall-in-one” طبقه بندی می شوند ، دارای قابلیت چاپ ، اسکن ، کپی و نمابر هستند ، اما توانایی چاپ آنها صلاحیت پرینتر را دارد. 

می توانید پرینترها را از چند طریق مختلف طبقه بندی کنید ، اگر آنها را بر اساس هدف ، فناوری و کاربرد مورد نظر دسته بندی کنید ، زمان بهتری برای انتخاب چاپ مناسب خود خواهید داشت. 

آیا شما برای منزل یا محل کار ، به پرینتر لیزری یا جوهر افشان نیاز دارید؟ در سال ۱۹۸۴ HP یک چاپگر لیزری با قیمت پایین به نام HP LaserJet به بازار عرضه کرد. این پرینتر ها تصاویر و اسنادی با کیفیت بالا تولید می کردند. در سال ۱۹۸۸ HP Deskjet معرفی شد ، یک چاپگر جوهر افشان ، که دارای هزینه و کیفیت پایین تری بود اما به اندازه کافی مناسب بود به طوری که با پرینترهای گران قیمت ماتریس نقطه ای تعویض می شدند. چاپگرهای لیزری و سایر موارد مشابه ، مانند چاپگرهای جوهر جامد و مبتنی بر LED ، در مقایسه با سایر چاپگرها مانند جوهر افشان ، در چاپ متن با کیفیت بالا بهترین هستند. در حالی که بیشتره جوهر افشان ها در مقایسه با اکثر چاپگرهای لیزری از چاپ با کیفیت بالاتری از عکس ها بالاتر می روند.

تعمیرات پرینتر مشهد -

زمان مناسب تعمیرات پرینتر چه موقع است؟

زمان مناسب برای تعمیرات پرینتر بستگی به شرایط دستگاه دارد. توصیه می شود پس از چندین ماه کار پرینتر را سرویس کرده و بخش های مختلف آن را پاکسازی نمایید.

در این صورت می توان از بروز بسیاری از خرابی ها و آسیب دیدگی های چاپگر پیشگیری کرد. در مورد پرینترهای خانگی و مدلهایی که حجم کاری چندان بالایی ندارند، گردگیری و پاکسازی منظم کفایت می کند. سرویس پرینتر اقدامات مختلفی از تمیز کردن  و باد گرفتن قطعات ، شارژ کارتریج، تعویض کردن درام و قطعات مصرفی را شامل می شود. اگر در این زمینه تجربه ندارید، بهتر است برای تعمیرات پرینتر و سرویس عمومی چاپگر خود از کارشناسان ما کمک بگیرید.

راهنمای کامل تعمیر پرینتر

 

پرینتر امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین دستگاه ها در ادارات و مراکز  شناخته می شود. این دستگاه معمولا دچار مشکلات در عملکرد می شود. بسیاری از کاربران پرینتر نمی توانند مشکل های دستگاه را درست تشخیص دهند.

کاربر متوجه خرابی و مشکل در پرینتر می شود اما اطلاعات در خصوص خرابی و بروز مشکل در پرینتر را ندارد. عیب یابی پرینتر مقوله مهمی است که اگر با آن آشنایی داشته باشید، در تعمیر این دستگاه موفق تر عمل خواهید کرد.

نحوه جا زدن ریبون و لیبل انواع پرینتر

جمع کردن کاغذ در زمان پرینت

جمع کردن کاغذ در زمان پرینت بسیار آزار دهنده می باشد. البته فناوری های به کار رفته در پرینترهای جدید موجب شده اند که کمتر شاهد بروز این مشکلات باشیم. برای عیب یابی پرینتر در این حالت باید مخزن کاغذ را بررسی کنید و مطمئن شوید که کاغذها به صورت مرتب قرار گرفته اند. همچنین از کاغذ های با کیفیت و مناسب استفاده شود.

تعمیرات پرینتر در محل بهتر می باشد یا مراجعه به تعمیرگاه

هر شرکتی حتما یک پرینتر در تجهیزات و لوازم خود دارد ، روزانه صده‌ها بار از طریق سیستم های مختلف دستورات چاپ برای پرینترها ارسال می‌شود. در نتیجه خرابی پرینترها حتی برای چند دقیقه ، در کار و اداره می تواند مشکل ساز باشد. در چنین مواقعی در دسترس بودن تعمیرکار حرفه ای پرینتر در مشهد، می تواند خیلی زود چاپگر را به چرخه کار برگرداند. یک روش برای تعمیرات پرینتر ، ارسال دستگاه به تعمیرگاه پرینتر در مشهد است، این کار در مواقعی که شما دستگاه جایگزین داشته باشید، انتخاب خوبیست. چرا که تجهیزات لازم برای تعمیرات پرینتر در محل تعمیرگاه، با تنوع بیشتری وجود دارد، همچنین امکان انجام اقداماتی مانند سرویس کامل دستگاه هم در محل شرکت وجود دارد.

 

اگر شرایط برای ارسال دستگاه به شرکت را ندارید، تعمیرات پرینتر در مشهد بهترین گزینه است. در نتیجه می توانید در کمترین زمان ممکن مشکل پرینتر خود را برطرف کنید.هر جای مشهد که باشید تعمیرکار پرینتر آی تی پرداز در کنار شماست.

نصب و راه اندازی پرینتر در شبکه و اشتراک گذاشتن

علاوه بر انجام تعمیرات پرینتر در مشهد، در صورتی که پرینتر شما نو باشد و یا به هر دلیلی اطلاعات لازم در زمینه نصب پرینتر را نداشته باشید، خدمات نصب و راه اندازی پرینتر هم توسط متخصصین ما ارائه می شود. جعبه گشایی و نصب پرینترهای نو، نصب درایور پرینتر، آپدیت فریم ویر پرینتر، اتصال پرینتر به شبکه های با سیم و بی سیم، تعریف پرینتر در کامپیوتر های مختلف، اشتراک گذاری پرینتر در شبکه همگی از اقداماتی هستند که در مرحله نصب و راه اندازی چاپگر در آی تی پرداز انجام می شوند.

محتوای روی برگه پرینت شده بسیار کمرنگ است

کمرنگ بودن پرینت، یکی از عمده مشکلات کاربران ماست. بیشترین دلیل ثبت شده برای آن، تمام شدن تونر یا جوهر است و یا اینکه شارژ کارتریج بی کیفیتی برای پرینتر انجام شده است. پس از مشخص شدن این دلیل، کارشناسان ما می توانند پرینتر شما را با کیفیت بالا شارژ کنند.

تعمیرات پرینتر مشهد -

خارج شدن برگه های چاپ نشده و سفید از پرینتر

از کار افتادن برد کنترلر پرینتر یکی دیگر از مشکلات مشتریان بوده ، این برد مغز دستگاه است و دستورات پرینت و یا توقف آن را برد ارسال می کند. در صورتی که این قطعه از کار افتاده باشد دستورات هم انجام نمی شوند و در نتیجه چاپ بدون درج هیچ محتوایی انجام می‌شود. در صورتیکه امکان تعمیر برد وجود نداشته باشد این قطعه تعویض خواهد شد.

تعمیر پرینتر یا تعویض پرینتر ؟

در هنگام تصمیم گیری برای تعویض یا تعمیر دستگاه چاپ خود ، چند فاکتور را باید در خاطر داشته باشید:

 • سن پرینتر
 • مقدار زمان تعمیر پرینتر
 • هزینه تعمیرات پرینتر

سن پرینتر

وقتی به سن دستگاه نگاه می کنید ، زمان عرضه مدل را در نظر بگیرید و نه فقط تاریخی که آن را برای محیط کار خود خریداری کرده اید. به عنوان مثال ، اگر پنج سال چاپگر داشته اید اما این مدل دو سال قبل منتشر شده است ، این می تواند بر طول عمر موردنظر و دسترسی قطعات تأثیر بگذارد. اگر دستگاهی در حال نزدیک شدن به “وضعیت قدیمی” است ، به این معنی که بیش از هفت سال از عمر آن گذشته است ، چند دلیل وجود دارد که جایگزینی آن بهترین شرط شما است.

اول ، یافتن قطعات تعویض بسیار دشوار است. اگر آنقدر خوش شانس باشید که می توانید آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید ، خرید قطعات می تواند گران باشد. دوم ، ممکن است دستگاه شما دیگر از آخرین به روزرسانی سیستم عامل که می تواند عملکرد آن را به میزان قابل توجهی کندتر کند پشتیبانی نکند. این شبیه روشی است که تلفن همراه یا لپ تاپ با افزایش سن و عرضه مدل های جدید دیگر نمی تواند از ارتقا software نرم افزار پشتیبانی کند. سرانجام ، ممکن است ویژگی های جدیدی وجود داشته باشد که قبلاً در دسترس نبودند. به عنوان مثال ، اگر مدل فعلی شما ppm (پرینت صفحات در دقیقه) کم دارد یا قادر به پشتیبانی از چاپ دوبلکس یا بی سیم نیست ، ممکن است مدل های جدیدتری در دسترس باشد که حاوی ویژگی های سازگار تر با محیط کار بوده و با کمی هزینه بیشتر از تعمیر پرینتر  می توانید به آن دست پیدا کنید.

مقدار زمان تعمیر پرینتر

دومین عاملی که باید در هنگام تصمیم گیری بین تعمیر و تعویض در نظر بگیرید ، مقدار عمر دستگاه برای تعمیر است. چاپ صفحه پیکربندی از دستگاه به شما امکان می دهد تا میزان طول عمر را مشابه با در نظر گرفتن مسافت پیموده شده در اتومبیل ، مشاهده کنید. اگر بیش از میزان توصیه شده ماهانه سازنده بیش از حد استفاده شده باشد ، حتی یک دستگاه جدید می تواند به سرعت مستحلک شود. 

نکته جانبی: میزان توصیه شده ماهیانه همیشه باید عددی باشد که هنگام یافتن چاپگر مناسب برای محیط شما در نظر گرفته می شود). 

نگاه کردن به یک ماشین به عنوان مثال ، فقط به این دلیل که ماشین شما می تواند ۱۲۰ کیلومتر در ساعت کار کند ، به این معنی نیست که همیشه باید با این سرعت حرکت کند. یک قاعده خوب این است که حجم ماهانه توصیه شده را در ۸۴ ضرب کنید. ۸۴ بیانگر دوازده ماه در سال به مدت هفت سال است. اگر تعداد صفحه دستگاه شما بیشتر از این تعداد باشد ، ممکن است بهترین گزینه برای جایگزینی باشد.

هزینه تعمیرات پرینتر

در حالی که برخی از تعمیرات در صورت دستیابی به قطعات مناسب در محل انجام می شود ، برخی دیگر به کمک یک تکنسین خدمات نیاز دارند. هنگام تصمیم گیری در مورد تعویض یا عدم تعویض دستگاه ، مسیری که باید طی شود ، هزینه کل قطعات و نیروی کار تعویض را با هزینه دستگاه جدید مقایسه کنید.

ما می توانیم به شما کمک کنیم بهترین تصمیم را برای محیط کار و بودجه خود بگیرید . اگر شما می خواهید در مورد اینکه آیا باید چاپگر ، دستگاه کپی یا دستگاه چند منظوره خود را تعمیر یا تعویض کنید بیشتر بدانید، امروز از ما مشاوره رایگان بگیرید.

 

تعمیرات اپسون مشهد

پرینتر اپسون به دلیل خدمات قابل اعتماد ، کیفیت و ویژگی های چشم نواز معروف هستند. اما مواجه شدن با مشکلات فنی در پرینتر اپسون واقعاً می تواند کاربران را ناامید کند. بنابراین ، به عنوان یک ابزار الکترونیکی ، داشتن مسائل مربوط به زمان استفاده و استفاده از آن تکان دهنده نیست. حتی برخی از مشکلات ممکن است بدتر باشد ، و باعث شود روند چاپ به شکست منجر شود. هیچ کس نمی تواند در کار خود به دلیل مشکلات فنی چاپگر خود مصالحه کند.

تمیز کردن هد پرینتر اپسون Epson

هنگامی که پرینتر Epson خراب می شود ، می خواهید بدانید که در چه زمانی می توان آن را تعمیر کرد و هزینه آن چقدر است. ما در آی تی پرداز به شما گزینه ۴ یا ۸ ساعت پاسخگویی را پیشنهاد می کنیم و بیشتر از همه یک قیمت ثابت را برای شما فراهم می کنیم بنابراین مهم نیست که چه مدت زمان برای تعمیر پرینتر Epson شما لازم است ، بیشتر از این هزینه نخواهید کرد.

مزایای تعمیر چاپگر اپسون

تعمیرات قیمت ثابت

تعمیر پرینتر قیمت ثابت itpardaz تضمین می کند که هر زمان زیادی برای تعمیر چاپگر Epson شما نیاز باشد ، شما همیشه یک قیمت می پردازید ، حتی اگر نیاز به مراجعه مجدد باشد.

 

قطعات ارزان قیمت

اگر پرینتر Epson شما به قطعات خاصی احتیاج دارد ، می توانید اطمینان داشته باشید که همیشه کمترین قیمت های ممکن را پرداخت خواهید کرد. قدرت خرید و سهام گسترده قطعات ما به تضمین رقابت ما کمک می کند.

دستگاه پرینتر به صورت وام

اگر پرینتر Epson شما در محل قابل تعمیر نباشد ، ما یک پرینتر  قرض الحسنه در اختیارتان قرار می دهیم ، به شما کمک می کند تا زمانی که پرینتر شما را در کارگاه های خود تعمیر می کنیم ، به کار خود ادامه دهید.

به دنبال لوازم جانبی اپسون هستید؟

لوازم جانبی اپسون ، لوازم جانبی اصلی Epson را در کشورهای بنلوکس تهیه می کند. رایج ترین لوازم جانبی اپسون را می توانید مستقیماً از ما سفارش دهید. آیا دقیقاً نمی دانید به کدام لوازم جانبی نیاز دارید یا می خواهید اطلاعات قیمت را درخواست کنید؟ 

تعمیر پرینتر بیکسلون

بخش فنی ما این پرینتر بیکسلون Bixolon SRP را برای تغییر تنظیم چاپ حرارتی و خدمات عمده دریافت کرد.

بدیهی است که این چاپگر سخت کار می کند و صدها اگر نه هزاران برچسب را در یک محیط کاملا کثیف چاپ کرده است.

چاپگر کاملاً برداشته شد ، روکش ها شسته شد و صفحه اصلی رایانه تمیز شد. دوباره مونتاژ و همه چرخ دنده ها چرب می شوند.

پرینتر چاپ حرارتی جدید نصب شد و چاپگر با سرعت ۵۰ لیبل را چاپ کرد.

شما تجارت خود را اداره می کنید و انتظار دارید تجهیزاتتان برای شما مناسب باشد.

داشتن یک چاپگر POS معتبر اجباری است.هنگامی که چاپگر Bixolon شما به تعمیر نیاز دارد ، می توانیم قطعات جدید ، از قطعات پیچیده گرفته تا قطعات ساده را تهیه کنیم.

ما می توانیم هد چاپ ، تخته های اصلی ، برش ، کابل های سر چاپ و سایر قطعات مورد نیاز برای تعمیرات را به شما ارائه دهیم.

ما به ادامه کار شما کمک خواهیم کرد.

برگرداندن تنظیمات کارخانه پرینتر بیکسلون Bixolon

این عملکرد برای تنظیم مجدد تنظیمات چاپگر به تنظیمات پیش فرض کارخانه استفاده می شود.

نحوه تنظیم مجدد چاپگر

 • دکمه Feed را به مدت دو ثانیه در حالت آماده به کار چاپ فشار دهید. هر دو LED به رنگ نارنجی تغییر کرده و چاپگر روی حالت مستقل تنظیم می شود.

حالت پیکربندی

 • دکمه Feed را فشار دهید LED سبز است و LED  چهار بار چشمک می زند تا تنظیم مجدد چاپگر به حالت کارخانه انجام شود تنظیمات ، و عملکرد هوشمند تشخیص رسانه اجرا خواهد شد.
bixilon repair
تعمیرات پرینتر مشهد -

 

چنانچه قصد تعمیرات ، سرویس و رفع مشکل پرینتر خود را در مشهد دارید ، کافی است با ما تماس بگیرید.

 

با فشردن دکمه ی زیر به بخش تماس با ما منتقل خواهید شد ، با برقراری تماس تلفنی با بخش فنی و خدمات ما در ارتباط باشید.
 

دیدگاهی در مورد “تعمیرات پرینتر مشهد

 1. عاطفه حمیدی گفت:

  شما پرینتر کانن هم تعمیر میکنید ؟ پرینتر ما چند روزه به مشکل و خیلی صفحه ها سیاه پرینت میشن

  1. ایمان علیزاده گفت:

   لطفا در بخش تماس با ما با قسمت فنی تماس بگیرید

  2. ایمان علیزاده گفت:

   سلام بله مشکل پرینترکانن شما از کارتریج هست میتونید برای ما ارسال کنید

 2. درتومی گفت:

  سلام تعمیرات پرینتر hp رو هم انجام میدین

  1. ایمان علیزاده گفت:

   سلام بله تعمیرات پرینتر HP هم انجام میشه لطفا از طریق فرم ارتباط با ما با بخش فنی تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *