باتوجه به نوسانات ارز، لطفا ابتدا قیمت محصول مورد نظر خود را از بخش فروش استعلام و سپس خرید خود را ثبت نمائید. - کارشناس فروش: ۳۴۰۰ ۴۹۰ ۰۹۱۵
باتوجه به نوسانات ارز، لطفا ابتدا قیمت محصول مورد نظر خود را از بخش فروش استعلام و سپس خرید خود را ثبت نمائید. | کارشناس فروش: ۳۴۰۰ ۴۹۰ ۰۹۱۵
دفتر مشهد: 37655500-051   دفتر تهران - انبار و لجستیک: ۲۲۳۱۴۴۰۷-021

دستگاه چاپ لیبل چیست؟

پرینتر لیبل زن ، انواع لیبل پرینتر معمولی و حرارتی

دستگاه چاپ لیبل ابزاری ضروری برای مشاغل و تدارکات تجارت الکترونیکی می باشد. طوری که برای ارسال بسته ها به لیبل حمل و نقل احتیاج است. دستگاه چاپ لیبل کمک می کند تا کارآمد و بدون نقص کار انجام شود. اگرچه به نظر ساده می رسد، اما هنگام چاپ لیبل ها همه چیز ممکن است اشتباه شود. این اشتباهات می تواند هزینه و وقت زیادی بگیرد. مشتریان لیبل پرینتر اغلب سوالاتی می پرسند از جمله مزایای پرینتر لیبل زن، بهترین برند و مدل لیبل زن، تنظیمات صحیح پرینتر و بهترین نرم افزار جهت چاپ لیبل. به وضوح زمان آن رسیده است که یک مقاله جامع در مورد آن بنویسیم! در این مقاله، توضیح خواهیم داد که چرا داشتن یک لیبل پرینتر برای کسب و کار شما نیاز است و هم چنین محبوب ترین مدل ها کدام ها می باشند. این مقاله به شما می گوید که هنگام خرید چه مواردی را باید در نظر بگیرید و نحوه نصب آن چگونه است. همراه ما باشید. .
پرینتر لیبل زن بیکسولون SLP-T403 (دست دوم)
پرینتر حرارتی | چاپگر حرارتی | پرینتر صدور رسید

پرینتر لیبل زن چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه بتوانیم نحوه کار پرینتر لیبل زن را توضیح دهیم، ابتدا در مورد انواع مختلف آن صحبت کنیم.

انواع لیبل پرینتر: معمولی در مقابل صنعتی

لیبل پرینتر معمولی خیلی بزرگ نیست و اگر به تعداد کمی برچسب نیاز داشته باشید، خوب کار می کند. ایده آل برای دفتر، فروشگاه و مراکز تجاری کوچک! اما اگر شما نیاز به چاپ بسیاری از لیبل دارید، بهتر است پرینتر صنعتی را انتخاب کنید. پرینترهای صنعتی در مراکز تجاری و تولیدی بزرگ، مراکز صنعتی و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

zt411 لیبل پرینتر صنعتی زبرا
دستگاه چاپ لیبل (لیبل پرینتر) -

حرارتی مستقیم در مقابل انتقال حرارت

علاوه بر این، دو روش چاپ وجود دارد: حرارتی مستقیم و انتقال حرارتی. چاپ حرارتی مستقیم از محیط حساس به گرما استفاده می کند، بنابراین نیازی به جوهر ندارد. انتقال حرارتی از یک ریبون گرم شده برای چاپ استفاده می کند.   از آنجا که در چاپ مستقیم حرارتی  نیازمند استفاده از کارتریج یا تونرها نیستند و این باعث صرفه ی اقتصادی بالایی می شود. 

راهنمای خرید لیبل زن

علاوه بر انتخاب نوع پرینتر و روش چاپ حرارتی، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام خرید لیبل پرینتردر نظر گرفت.

حجم کاری

یکی از سوال های مهم که هنگام خرید باید پرسید: اینکه حجم کار چاپ کسب و کار شما چقدر است؟ در بازار انواع و سایزهای مختلفی از پرینترهای بارکد وجود دارد که همه ی آنها، این اطمینان را می دهند که تمام نیازهای شما را برطرف خواهند کرد. برای کسی با مشغله ی کاری متوسط در مقایسه با کسی با سفارشات کم تفاوت هایی وجود دارد. بهترین چاپگر موردی است که بتواند 500 تگ روزانه چاپ کند. شناخت نیازهایتان در انتخاب لیبل پرینترکمک بزرگی می کند.

قیمت لیبل پرینتر

از موارد مهم در هنگام خرید پرینتر لیبل زن قیمت آن می باشد. هر شرکت و شغلی بر اساس بودجه و سرمایه کاری خود این پرینتر  را تهیه می کند.

اندازه لیبل 

پرینتر باید با اندازه لیبل مورد نظر مطابقت داشته باشد. هنگام انتخاب اندازه، باید لیبل مورد استفاده خود را در نظر بگیرید.

دستگاه چاپ لیبل (لیبل پرینتر) -

فروش لیبل پرینتر

مرکز فروش دستگاه لیبل زن

درمجموعه ما قیمت ها با در نظر گرفتن منافع مالی مشتریان عزیز و همچنین محدودیت های مالی موجود، بیشتر از هزینه ها و کمتر از قیمت عادلانه در نظر گرفته شده است. چرا که خرید و تولید انبوه موجب کاهش هزینه ها و در نهایت کاهش قیمت خدمات می گردد. کالاهای موجود در آی تی پرداز از پرینتر های لیبل زن گرفته تا پرینتر های حرارتی، پرینترهای لیزری، پرنترهای صدور فیش و سایر اقلام مرتبط دارای تضمین قیمت می باشد. بدین نحو که قبل از خرید اگر با حفظ اصالت کالا قیمتی پایین تر از فروشگاه آی تی پرداز تهیه نمودید حتما جهت رفاه حال شما مد نظر خواهیم گرفت.

دستگاه چاپ لیبل

دستگاه چاپ لیبل نوعی از چاپگر است که برای چاپ برچسب ها (لیبل) که روی اشیا زده می شوند، برای ردگیری استفاده می شود. این پرینترها با ایجاد گرما و حرارت اشکالی روی کاغذ ایجاد می کنند. 

به نظر می رسد خرید فقط پرینتر لیبل زن برای چاپ لیبل ها آسان باشد، اما این امر نیاز به تأمل دارد. اگر متن روی لیبل ها به درستی چاپ نشده و بارکد روی آن خوانا نباشد، این امر مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند. این بدان معناست که محموله قابل اسکن نیست و بنابراین نمی تواند به درستی پردازش شود. ما می خواهیم از این امر جلوگیری کنیم!

itparadaz به مشتریان اجازه می دهد اگر چاپگر خود را متصل کردند، با یک کلیک لیبل ها را چاپ کنند و روند کار  بسیار کارآمدتر باشد. اما کدام پرینتر مناسب فروشگاه و کسب و کار شماست؟ 

ما به شما در این مقاله مناسب ترین دستگاه چاپ لیبل را توصیه می کنیم. از این رو این مقاله نه تنها باعث صرفه جویی در وقت شما می شود، بلکه از اشتباهات (و هدر رفتن پول) نیز جلوگیری می کند.

وضوح و سرعت چاپ

در جایی که تقاضا وجود داشته باشد، عرضه نیز وجود دارد. بنابراین  دستگاه لیبل زن زیادی در بازار عرضه می شود. این بدان معنی است که دامنه قیمت و اختلاف در کیفیت متفاوت است. با خرید هر کالایی، مهم است که بین قیمت و کیفیت معامله کرد. به عنوان مثال، با لیبل پرینترهای مختلف می توانید وضوح و سرعت چاپ را بررسی کنید.

رزولوشن برای کیفیت بارکد و بنابراین خوانایی لیبل ها مهم است. سرعت چاپ به طور طبیعی تعیین می کند که برچسب های شما به چه سرعت چاپ می شوند. همانطور که می توانید تصور کنید، دستگاه چاپ لیبل معمولی کندتر از دستگاه چاپ لیبل صنعتی چاپ می کند. پس برای خرید به آنچه شرکت و کسب و کار شما نیاز دارد خوب توجه کنید.

اتصال بین پرینتر و نرم افزار

همچنین مفید است که چگونگی اتصال پرینتر به رایانه را بررسی کرد. اکثر پرینترهای لیبل زن از طریق USB می توانند متصل شوند، اما برخی از آنها از طریق پورت سریال (RS-232)، پورت موازی یا اترنت متصل می شوند. همچنین مدل هایی وجود دارد که می توانند با استفاده از Wi-Fi یا بلوتوث به یکدیگر متصل شوند که حرکت در اطراف چاپگر برچسب را آسان می کند.

Label printer connections

در آخر، باید درایورهای پرینتر لیبل را در نظر گرفت. هم چنین برای کار با این پرینترها و زدن لیبل مورد نظر از نرم افزار های متفاوتی استفاده می شود، از جمله نرم افزار پرکاربرد بارتندر. این نرم افزار، نرم افزار معتبر و پر کاربردی جهت زدن لیبل می باشد.

خدمات تعمیر لیبل پرینتر

دستگاه لیبل پرینتر ممکن است در اثر عوامل های گوناگونی خراب شود و احتیاج به تعمیراتی داشته باشد. علت خرابی این دستگاه را می‌توان به سه دسته اصلی:

  • خرابی هد لیبل پرینتر
  • خرابی غلطک فید لیبل پرینتر
  • خرابی برد الکترونیکی (مین برد لیبل پرینتر)

طبقه بندی کرد. در صورت نیاز به تعمیر هر یک از این بخش ها بهتر است از بهترین خدمات تعمیرات لیبل پرینتر شرکت آی تی پرداز بهره مند شوید.

بهترین مارک دستگاه لیبل زن

حال این سوال پیش می آید که کدام از دستگاه های چاپ لیبل مناسب کسب و کار شما می باشد؟

ما در اینجا چند نمونه از بهترین دستگاه های لیبل زن موجود د ر فروشگاه آی تی پرداز را برای شما معرفی می کنیم.

چاپگرهای لیبل زن با امتیاز برتر در itpardaz.com کدامند؟

دستگاه چاپ لیبل BIXOLON امتیاز 4.9 

دستگاه چاپ لیبل ZEBRA امتیاز 4.5

دستگاه چاپ لیبل DELTA آمتیاز 4.0

لیبل پرینترهایی که با هزینه کمتری می توان خرید

دستگاه چاپ لیبل ZEBRA GK888T

دستگاه چاپ لیبل REMO P600N

دستگاه چاپ لیبل GODEX G500

کدام مارک های پرینتر لیبل زن بهترین هستند؟

بیکسولون BIXOLON

زبرا ZEBRA

دلتا DELTA

پرینتر لیبل زن بیکسولون SLP-T403 (دست دوم)

سوالات متداول در مورد لیبل پرینتر

علاوه بر لیبل در مدل ها و سایزهای مختلف که با توجه به مشاوره ی کارشناسان انتخاب می کنید. نیاز به ریبون نیز وجود دارد که خرید آن نیز با مشاوره کارشناس مواد مصرفی و در وب سایت فراهم می باشد .

فرآیند کالیبراسیون لیبل پرینتر جهت آماده سازی پرینتر برای چاپ و انکود کردن تگ ها گفته می شود. در حالت کلی٬ این عملیات شامل قرار دادن لیبل و ریبون در داخل دستگاه و سپس نگه داشتن کلید فید به مدت 4 ثانیه می باشد. طی مراحلی برای کالیبره شدن دستگاه با اندازه تگ ها می باشد. این کالیبره شدن به جهت این است که پرینتر بتواند به درستی بر روی هر تگ چاپ شده و سپس آن ها را انکود و فاصله گپ ها را شناسایی کند و بداند که در میان هر تگ چقدر فضا خالی وجود دارد.  

البته باید این را در نظر داشته باشید که هر لیبل پرینتر کالیبراسیون جدا و متفاوتی دارد.

هر بار که اندازه لیبل  استفاده شده درون پرینتر تغییر کند٬ عملیات کالیبراسیون باید مجدد انجام بپذیرد.

برای استفاده از این پرینتر ها دو راه کلی وجود دارد.

اولین راه فرستادن کد دستوری از طریق کامپیوتر است. از این روش معمولا صرفا برای تست کردن پرینتر و پرینت کردن تعداد محدودی تگ استفاده می شود و برای چاپ در تعداد بالا و استفاده به عنوان راه حل نهایی مناسب نیست.

راه دوم٬ استفاده از نرم افزار پیش فرضی است که با خود پرینتر عرضه می شود. این نرم افزار ها از همان لحظه اول قابل استفاده هستند و ابزار خوبی برای استفاده از پرینتر به حساب می آیند. این نرم افزار ها معمولا در خود حالت های چاپ پیشفرضی دارند که می تواند برای برخی از شرکت ها مناسب باشند و به اندازه کافی مفید واقع شوند.

نرم افزار پیشنهادی آی تی پرداز “بارتندر” می باشد.

ITPARDAZ سعی خود را بر آن داشته تا بهترین دستگاه ها را معرفی و به فروش برساند. تمامی محصولات فروشگاه و وب سایت  از کیفیت بالایی برخودار بوده و خرید باید بر اساس نیاز کار صورت پذیرد نه کیفیت زیرا کیفیت تمامی محصولات آی تی پرداز کاملا تامین و تایید است .

به این نوع لیبل ( لیبل دم موشی، لیبل دم شیشه ای، لیبل زرگری و لیبل طلا جواهر ) نیز گفته می شود و در قسمت لیبل می توانید محصولات این گروه را بررسی و در صورت تمایل با کارشناسان مشاوره نمایید .

باتوجه به نوسانات ارز، لطفا ابتدا قیمت محصولات سایت را از بخش فروش استعلام و سپس خرید خود را ثبت نماید.
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایت آی تی پرداز استفاده می کنیم. با مشاهده این وب سایت، شما برای استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
فهرست
فروشگاه
حساب کاربری من