سایر

دستگاه چاپ کارت PVC

چاپگر های کارت
دستگاه چاپ کارت PVC

دستگاه چاپ کارت PVC

دستگاه چاپ کارت PVC، یک پرینتر الکترونیکی است که کارت های PVC را چاپ و شخصی سازی می کند. ابعاد کارت معمولاً 85 × 53 میلی متر است. این فرمت همچنین در کارت های تلفن، کارت های اعتباری، گواهینامه های رانندگی و کارت های بیمه سلامت , استفاده می شود.

 چاپگرهای کارت توسط درایورهای چاپگر مربوطه کنترل می شوند و ویژگی‌های سخت‌افزاری این نوع پرینتر ها، کارت پرینتر ها را از چاپگرهای سنتی‌تر متمایز می‌کند، زیرا کارت‌های شناسایی معمولاً از PVC ساخته می‌شوند همچنین پرینتر های چاپ کارت مختلف می توانند ضخامت و ابعاد متفاوت کارت را بپذیرند و روی آنها چاپ کنند اما سوال مهمی که همیشه پرسیده میشود این است که دلیل بالا بودن قیمت این نوع پرینتر ها چیست ؟

دستگاه چاپ کارت PVC

قیمت دستگاه چاپ کارت PVC

شاید بتوان گفت که اکثر دستگاه چاپ کارت PVC گران هستند، علت این تفاوت قیمت آن ها این است که پرینت های چاپ کارت بسیار پیشرفته تر و تخصصی تر از چاپگرهای کاغذی معمولی هستند. فناوری مورد استفاده پرینتر های کارت برای چاپ روی کارت بسیار متفاوت از فناوری چاپگرهای ساده برای چاپ روی کاغذ است و همین باعث تفاوت قیمت زیاد این دو شده است اما هنوز هم می توانید ارزان ترین پرینتر چاپ کارت PVC را پیدا کنید. بیایید نخست با انواع کارت های PVC  آشنا شویم… 

دستگاه چاپگر کارت pvc

انواع کارت های PVC

انواع کارت های PVC - دستگاه چاپ کارت PVC

یکی دیگر از نیاز های  اساسی برای گرفتن بهترین نتیجه در چاپ کارت ، آشنایی با انواع ریبون های چاپ کارت است . زیرا کاملا به نوع و کیفیت چاپ شما وابسته است و همچنین سلامت چاپگر کارت PVC شما در گرو آن می باشد.

حال با انواع ریبون ها آشنا می شویم.

YMCKO 

زرد (Y)، سرخابی (M)، فیروزه ای (C)، سیاه (K)، روکش (O)

 دستگاه چاپ کارت PVC - پرینتر فارگو مشهد، پرینتر کارت، تعمیر چاپگر، تعمیر دستگاه چاپگر فارگو، تعمیرات پرینتر

می توان به جرعت گفت که این ریبون محبوب ترین و پر استفاده ترین ریبون برای دستگاه چاپ کارت

 است، چهار رنگ را ارائه می دهد که یک پوشش محافظ اضافی اضافه شده در ریبون گنجانده شده است.

ویژگی اصلی آنها روکش شفافی است که به کارت های تمام شده شما در برابر ساییدگی یا دستکاری محافظت می کند و آنها را به انتخابی عالی برای کارت هایی تبدیل می کند که جابجایی زیادی دریافت می کنند یا حاوی اطلاعات ایمن هستند.

ریبون های تک رنگ 

اگر طرح کارت شما دارای یک رنگ باشد، ریبون های تک رنگ ایده آل هستند. ریبون های تک رنگ مشکی هنگام اضافه کردن بارکد یا متن به پشت کارت عالی اند.لطفاً توجه داشته باشید که رنگ‌های ریبون تک رنگ بسته به مدل چاپگر و سازنده متفاوت است. معمولا در بازار ریبون تک رنگ مشکی مرسوم تر است.

دستگاه چاپ کارت PVC - پرینتر فارگو مشهد، پرینتر کارت، تعمیر چاپگر، تعمیر دستگاه چاپگر فارگو، تعمیرات پرینتر

در برخی موارد، ممکن است گزینه‌هایی برای خرید یک ریبون تک رنگ BO یا KO مشاهده کنید.

B مخفف سیاه خالص، ایده‌آل برای چاپ بارکد و K مخفف سیاه ترکیبی است که دارای طیف مشکی و خاکستری است که برای چاپ متن با جزئیات، مناسب‌تر است.

YMC 

زرد (Y)، سرخابی (M) و فیروزه ای (C)

دستگاه چاپ کارت PVC - پرینتر فارگو مشهد، پرینتر کارت، تعمیر چاپگر، تعمیر دستگاه چاپگر فارگو، تعمیرات پرینتر

این ریبون را می توان برای چاپ کارت های تمام رنگی یک طرفه بدون متن یا تصویر سیاه استفاده کرد.

YMCK 

زرد (Y)، سرخابی (M)، فیروزه ای (C)، سیاه (K)

دستگاه چاپ کارت PVC - پرینتر فارگو مشهد، پرینتر کارت، تعمیر چاپگر، تعمیر دستگاه چاپگر فارگو، تعمیرات پرینتر

این چهار رنگ هستند که می توانند با هم ترکیب شوند تا بتوانید تمام رنگ های طیف مرئی را تولید کنید. تصاویر پرجنب و جوش و تمام رنگی و متن سیاه را روی کارت ایجاد کنید، ایده آل برای تهیه کارت های شناسایی و غیره.

YMCKK

 زرد (Y)، سرخابی (M)، فیروزه ای (C)، سیاه (K)، سیاه (K)

دستگاه چاپ کارت PVC - پرینتر فارگو مشهد، پرینتر کارت، تعمیر چاپگر، تعمیر دستگاه چاپگر فارگو، تعمیرات پرینتر

اگر از چاپگری که دارای دو رو زن(قابلیت چاپ دو طرفه)است استفاده می کنید، این ریبون به شما امکان می دهد تصاویر تمام رنگی و متن سیاه را به جلوی کارت و متن یا بارکد سیاه را در پشت اضافه کنید.

 

انواع کارت های PVC وجود دارد که می توانید از آنها در پرینتر های چاپ کارت خود استفاده کنید. بستگی به نوع پروژه شما دارد که از چه نوع کارتی استفاده می کنید. درک مشخصات کارت، اندازه و هدف آن مهم است. انواع کارت ها عبارتند از:

PVC ساده :

 • کارت های خام رایج ترین کارت شناسایی هستند و تقریباً در هر چاپگر کارت قابل استفاده است و این کارت همه کاره را می توان برای دایره گسترده ای از فعالیت ها استفاده کرد.

 PET یا کامپوزیت :

 • ترکیب پلیمری پیچیده آن باعث می شود که کارت با دوام و مقاومت در برابر حرارت بالا باشد. این نوع کارت می تواند در پرینتر های چاپ غیر مستقیم گرمای شدید را در مقایسه با کارت های PVC استاندارد تحمل کند.

از پیش چاپ شده :

 • مدل های مختلفی از کارت با طراحی رنگی از پیش شخصی سازی شده در کارخانه تولید می شود، می تواند از طراحی امنیتی مانند تصویر ماورا بنفش، هولوگرام یا هولوگرافی حکاکی شده لیزری، چاپ جوهر ترموکروماتیک و غیره تشکیل شده باشد و سطح روی کارت که از پیش چاپ شده را می توان در هر چاپگر کارت برای هر صدور کارت فوری مانند کارت تردد، اعتبار بانکی، کارت عضویت و کارت های باشگاه مشتریان چاپ کرد.

غیر تماسی (Contactless:

 • معمولاً به نام کارت MIFARE هستند و مجهز به قابلیت ذخیره دیتا و فراخوانی آن هستند و همچنین نوع دیگر این کارت ها به نام RO 125KH  وجود دارد که تنها حاوی کد برای فراخوانی است و قابلیت ذخیرا سازی ندارد و نیز به عنوان کارت ورود یا کارت کلید شناخته می شوند.این نوع کارت ها داری تراشه برای ذخیره کد ثابت هستند بنابراین در موارد مختلفی استفاده می گردد. حتی میتوان کد این کارت را با نزدیک کردن به کارتخوان استخراج کرد و در نظر داشته باشید دستگاه خواننده معمولا بوق می زند یا صدایی ایجاد می کند که نشان می دهد کارت شناسایی شده است. سطح کارت را می توان در پرینتر کارت چاپ کرد تا به عنوان شناسایی بصری نگهدارنده خودرو عمل کند. این کارت در بخش هتل‌ها به‌عنوان کارت کلید اتاق مهمان، کنترل دسترسی برای اعضای یا محدود کردن دسترسی دارنده نشان در محوطه ساختمان و بسیاری موارد دیگر اعمال می‌شود.

مغناطیسی :

 • این نوع کارت یک کارت تماسی (Contact) به حساب می آید. دو نوع کارت نوار مغناطیسی وجود دارد، High Coercivity “HiCo” و Low Coercivity “LoCo”که هر دو می توانند مقدار یکسانی از داده ها را ذخیره کنند و تفاوت این است که HiCo در مقایسه با دیگری قدرت حفظ داده های رمزگذاری شده بیشتری دارد. نوار های مغناطیسی معمولاً به عنوان کارت کلید یا کارت دسترسی استفاده می شود و این کارت همچنین می تواند از مشخصات دارنده کارت برای اهداف شناسایی قابل چاپ باشد.

اسمارت (Smart) :

 • یکی از پرکاربرد ترین کارت ها ،کارت های اسمارت هستند، به طور مثال می توانند قابلیت شناسایی شخصی، احراز هویت، ذخیره سازی داده ها و پردازش برنامه را فراهم کنند. برنامه های کاربردی شامل شناسایی، مالی، تلفن همراه (سیم)، حمل و نقل عمومی، امنیت کامپیوتر و… است.

کاربرد های کارت PVC

کارت PVC ساده دارای کاربردهای بسیار متنوعی است که می تواند به کسب و کارها با راه حل های مبتنی بر فناوری برای بهبود عملکرد کمک کند و از کابرد های کارت  PVC ساده می توان به : شناسایی، تبلیغات و برندسازی و… اشاره نمود.

گروه دیگری از کارت ها وجود دارد که از نوع RFID هستند و دارای قابلیت های فراوان بیشتری هستند و از قابلیت های آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:  ردیابی حیوانات خانگی و دام، مدیریت موجودی، ردیابی دارایی و ردیابی تجهیزات، کنترل موجودی، لجستیک کالا و زنجیره تامین، ردیابی وسیله نقلیه، خدمات مشتری و کنترل ضرر، بهبود دید و توزیع در زنجیره تامین و …

کاربرد کارت های PVC - پرینتر چاپ کارت

نحوه انتخاب ریبون مناسب دستگاه چاپ کارت PVC

ریبون که باید استفاده کنید به نوع و ساخت دستگاه چاپ کارت PVC که استفاده می کنید و طرحی که می خواهید روی کارت های خود چاپ کنید بستگی دارد.

مرحله اول 

مشخص کردن نوع چاپگر کارت

دو نوع چاپ کارت PVC وجود دارد. ابتدا باید بررسی کنید که شما به کدام یک نیازمند هستید.

چاپ مستقیم  (DTC)

چاپ غیر مستقیم

پرینتر هایی که به صورت مستقیم بر روی کارت چاپ مس کنند رایج ترین نوع چاپگر کارت هستند به عبارت دیگر آنها طرح را مستقیماً روی کارت چاپ می کنند و یک حاشیه سفید کوچک در اطراف لبه کارت باقی می گذارند و آنها معمولاً سرعت چاپ سریع تری را ارائه می دهند و هزینه هر کارت کمتری نسبت به چاپگرهای چاپ غیر مستقیم دارند.

چاپگرهای چاپ غیر مستقیم به طور خاص برای ارائه کیفیت چاپ بالاتر طراحی شده اند و توانایی چاپ روی کارت هایی با سطوح ناهموار مانند کارت های RFID را دارند. چاپگرهای غیر مستقیم طرح را روی فیلم چاپ می کنند که سپس با گرما به کارت می چسبد.

مرحله دوم 

نوع چاپ را مشخص کنید!

هنگامی که نوع و ساخت پرینتر خود را مشخص کردید، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید روی کارت های خود چاپ کنید.

آیا می خواهید روی یک یا دو طرف کارت چاپ کنید؟

ممکن است بخواهید یک کارت شناسایی عکس دار با یک تصویر تمام رنگی و متن سیاه چاپ کنید؟

یا شاید می خواهید کارت ها را به صورت تک رنگ (مشکی) چاپ کنید؟

پس از تصمیم گیری در مورد طرحی که می خواهید چاپ کنید، می توانید به سادگی ریبون را با این قابلیت و مطابق با مدل و مدل شما انتخاب کنید.

دستگاه چاپ کارت PVC - پرینتر فارگو مشهد، پرینتر کارت، تعمیر چاپگر، تعمیر دستگاه چاپگر فارگو، تعمیرات پرینتر

پشتیبانی

اگر هنوز از نوع دستگاه چاپ کارت PVC خود مطمئن نیستید، یا نیاز دارید با یک متخصص در زمینه چاپ کارت ارتباط بر قرار کنید، می توانید با شرکت ما تماس بگیرید و از تجربیات کارشناسان ما بهره مند شوید.

تلفن دفتر مرکزی: 37662011 (051) و 37662022 (051)

ساعات کاری شرکت : 9 الی15 

خرید پرینتر های کارت

کارت های پی وی سی خود را با اضافه کردن آرم، گرافیک، متن یا سایر اطلاعات متغیر مانند اعداد یا بارکدها، نام ها و جزئیات تماس (در هر کارت متفاوت) چاپ کنید. یک کارت پی وی سی شخصی برای تورها، کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری و سایر رویدادهایی که تبلیغات شرکت شما برای تصویر برند شما مناسب است. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید یک فلاپ چسب شفاف برای محافظت از کارت‌های PVC خود در برابر دست‌کاری و چسباندن اطلاعات دست‌نویس یا عکس اضافه کنید.

دستگاه چاپ کارت PVC - پرینتر فارگو مشهد، پرینتر کارت، تعمیر چاپگر، تعمیر دستگاه چاپگر فارگو، تعمیرات پرینتر

دیدگاهی در مورد “دستگاه چاپ کارت PVC

 1. علی گفت:

  سلام لطفا توضیحات بیشتری راجب کارت های اسمارت بگزارید
  تشکر

  1. کارت اسمارت تماسی به کارت های می گویند. که برای برقراری ارتباط بین کارت و کارت خوان نیاز به برقراری ارتباط فیزکی دارند این نوع کارت ها ساده ترین نوع کارت برای برنامه های کاربردی مانند شناسه کاربری و ذخیره سازی دیتا است. ارتباطات این کارت ها با کارت خوان طبق استاندارد ISO 7816 است.

   کارت های تماسی اصطلاحا به اسم اسمارت Smart card شناخته می شوند

 2. yosofasady2 گفت:

  بسیار متن پر محتوایی تهیه شده است با تشکر از تیم فنی شرکت آیتی پرداز.
  امیدوارم روز به روز قوی تر از گزشته پیش بروید.

  1. با سپاس از همراهی شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *